Poniedziałek, 6 Maja 2024   imieniny: Judyta, Jan, Jurand

#Sparingi2019 | Wisła Kraków - Radomiak Radom 2:1

W dużym upale, ale na bardzo dobrze przygotowanym boisku w Sielance nad Pilicą piłkarze Radomiaka rozegrali pierwszy sparing tego lata. Minimalnie lepsza okazała się Wisła Kraków, która wygrała 2:1. W pierwszej połowie Zieloni stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Jedną z nich wykorzystał Rafał Makowski, pokonując bramkarza Wisły w 11. minucie po precyzyjnym strzale zza pola karnego. W 37. minucie wyrównał Krzysztof Drzazga, wykańczając dobre dośrodkowanie ze skrzydła. W drugiej połowie obaj trenerzy przeprowadzili sporo zmian. Choć gra była wyrównana, to w tej odsłonie minimalnie lepsza okazała się Wisła. Wszystko za sprawą trafienia Rafała Boguskiego w 89. minucie. Doświadczony napastnik oddał efektowne uderzenie z około 25 metrów i nie dał szans Arturowi Haluchowi. W naszym zespole zagrało kilku testowanych zawodników. Ich przyszłość wyjaśni się w najbliższych dniach. Wisła Kraków - Radomiak Radom 2:1 (1:1) Bramki: Drzazga 37, Boguski 89 - Makowski 11 Radomiak (I połowa): Kochalski - Banasiak, Cichocki, Grudniewski, zawodnik testowany I - Karwot, zawodnik testowany II, Michalski, Makowski, Leandro - zawodnik testowany III. Radomiak (II połowa): Haluch - Lewandowski, Kucharski, Klabník, Jakubik - Luz, Kaput, Filipowicz (81. Winsztal), Winsztal (70. zawodnik testowany IV), Mikita - zawodnik testowany III (58. Sokół) Widzów: ok. 300 #1ligastylżycia | #GramyRazem | #Fortuna1Liga