Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak dobrać krem do twarzy i określić rodzaj cery?

Data publikacji: 2022-03-22, Data modyfikacji: 2022-03-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak dobrać krem do twarzy i określić rodzaj cery?

 

Krem do twarzy to jeden z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Codzienne stosowanie kremu do twarzy zapewnia ochronę delikatnej skóry twarzy przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak słońce, mróz czy wiatr. Co jednak musisz wiedzieć o kremach do twarzy od zadań specjalnych i jak wybrać kosmetyk, który będzie najlepiej dostosowany do potrzeb skóry?

Wybierając krem zwróć uwagę na jego właściwości i określ rodzaj cery

Zapewne wiesz, że codzienne nakładanie na twarzy kremu na twarz stanowi podstawę pielęgnacji skóry. Krem najlepiej stosować codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Właściwości kremu do twarzy zależą od zawartych w kosmetyku składników aktywnych. Jednak jaki rodzaj rodzaj kremu wybrać i jak określić rodzaj cery?

Jak dobrać krem do twarzy? Kremy od zadań specjalnych 

Wyróżniamy cztery podstawowe typy cery. Wyróżniamy cerę normalną, tłustą, mieszaną i suchą. Na tym etapie dość w łatwy sposób możemy je scharakteryzować.

Cera tłusta

Cera tłusta jest zwykle błyszcząca, a to za sprawą nadmiaru sebum. Zwykle taka skóra charakteryzuje się licznymi zaskórnikami i powiększonymi porami. Niewątpliwym plusem cery tłustej jest wolniejsze starzenie się skóry. Musisz jednak pamiętać, że nawet cerze tłustej należy zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia, gdyż nadmierne wysuszenie skóry może powodować reakcję obronną w postaci większego wydzielania sebum.

Cera sucha

Cera sucha stanowi przeciwieństwo skóry tłustej. Jest nadmiernie wysuszona, szorstka i delikatna. Bardzo często towarzyszy jej nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Taka cera powinna być intensywnie nawilżana i odżywiana. Musisz również pamiętać, że ten typ cery niestety najszybciej się starzeje. 

Cera mieszana

Cera mieszana jak nazwa wskazuje to połączenie dwóch rodzajów skóry. To połączenie cery suchej i tłustej. Skóry w tym przypadku jest tłusta w tak zwanej strefie "T", a zatem na nosie, czole i brodzie. Zwykle skóra na policzkach jest wysuszona, ściągnięta i wymaga intensywniejszego nawilżenia. Zwykle ten rodzaj skóry jest bardziej tłusty latem i przesuszony zimą. Pielęgnację należy zatem dostosować do bieżących potrzeb skóry.

Cera normalna

Cera normalna to zapewne marzenie każdej kobiety. Zwykle taką cerę mają dzieci, jednak z biegiem lat "cera normalna" może przeistoczyć się w skórę tłustą bądź suchą. Należy uważać na wpływ czynników zewnętrznych, które mogą zaburzyć dotychczasową równowagę.

Inne rodzaje skóry

Oczywiście poza głównymi typami wyróżniamy jeszcze inne rodzaje skóry. Są to między innymi: cera naczyniowa, dojrzała, a także wrażliwa, który wymaga wyjątkowo delikatnej pielęgnacji. Niezależnie od tego jaki rodzaj cery posiadamy warto zakupić skuteczny i dobry krem do twarzy, który zagwarantuje optymalną pielęgnację każdego dnia. Obserwuj swoją skórę i pamiętaj, że jej potrzeby zmieniają się wraz z upływem lat, a także zmianą czynników zewnętrznych. 

 

 

 

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola