Belka
Sobota, 27 Czerwca 2026   imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dzień Dziecka

Data publikacji: 2012-05-28, Data modyfikacji: 2012-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień Dziecka

Na Dzień Dziecka miejskie placówki przygotowały mnóstwo atrakcji. Władze miasta  przekazały także organizacjom pozarządowym dotacje, które umożliwiły im zorganizowanie miłych niespodzianek i form zagospodarowania dzieciom czasu wolnego.

Co więc można będzie robić, dokąd pójść, aby Dzień Dziecka spędzić wyjątkowo? Oto spis propozycji.


Dodatkowo, w pliku załączonym poniżej, publikujemy wykaz przedsięwzięć organizowanych przez poszczególne przedszkola, szkoły i Ogródek Jordanowski.

 

Propozycje placówek kultury:

 

1 czerwca:

 

godz. 10.00 i 12.00 Spektakl: Nieznośna i Kmieć w Teatrze Powszechnym;

                                wstęp płatny

 

godz. 10.00 i 18.00 Spektakl: Alicja w Krainie Czarów w Teatrze Powszechnym;

                                wstęp płatny

 

godz. 10.00  XII Proekologiczne Forum Dzieci i Młodzieży w OKiSz „Resursa

                        Obywatelska”;  wstęp z zaproszeniem

 

godz. 13.00  Festyn Radom Czyste Miasto na ul. Żeromskiego 53; wstęp wolny

 

godz. 15.30 Festyn Rodzinny dla mieszkańców osiedla Borki w Publicznej Szkole

                     Podstawowej nr 2; wstęp wolny

 

godz. 17.00 Turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka w MDK im. H. Stadnickiej; wstęp

                     wolny

 

W kinie Helios premiery filmowe: Królewna Śnieżka i Łowca oraz Kopciuszek. Inna

                        historia 2D i 3D; wstęp płatny

 

 

3 czerwca

 

godz. 12.00  Dzień Dziecka. Skrzaty we wsi w Muzeum Wsi Radomskiej; wstęp

                        płatny

 

5 czerwca

 

godz. 14.00 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Domu Kultury Idalin;

                    wstęp wolny

 

 

Propozycje Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz podległych merytorycznie jednostek :

W ramach funkcjonowania Zespołów Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w partnerstwie zostały zorganizowane festyny i pikniki o charakterze rodzinnym połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. :

 - 1.06. 2012 r. festyn rodzinny przy PSP Nr 2 ul. Batalionów Chłopskich 16 w godzinach  15.30-18.30,

- 2.06.2012 r. festyn rodzinny przy PSP Nr 19 ul. Energetyków 10 w godzinach 12.00 – 16.00,

- 1.06.2012r. festyn rodzinny przy PSP 18 ul. Ofiar Firleja 14 w godzinach 10.00-14.00,

- 1.06.2012r. festyn rodzinny przy Klubie Osiedlowym Ustronie ul. Sandomierska 14 w godzinach 15.00 do 19.00,

- 2.06.2012r. festyn rodzinny przy PSP 6 ul. Rapackiego 24 w godzinach 10.00-14.00,

- 5.06.2012r. festyn rodzinny przy PSP Nr 25 ul. Starokrakowska 124/128 w godzinach  14.00-18.00 ,

- 5.06.2012r. piknik rodzinny przy Domu Kultury Idalin ul. Bluszczowa 4/6 w godzinach 14.00-18.00,

- 1.06.2012r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 pracownicy socjalni ZPS nr 7 we współpracy ze szkołą przygotowali dzień dziecka dla 15 dzieci z terenu Ustronia, w trakcie którego przewidziane są konkursy, zabawy oraz przedstawienie.

- 1.06.2012r. pracownicy socjalni ZPS Nr 5 zorganizowali wyjście do Krainy Zabaw "Gąska Balbinka" ul. Rapackiego 17 dla 11 dzieci w wieku 2,5-5 lat.

 

Dział Pieczy Zastępczej:

 

Pracownicy Działu Pieczy Zastępczej będą uczestniczyć w Marszu dla Życia i Rodziny oraz w festynie rodzinnym promując rodzicielstwo zastępcze w dniu 3 czerwca 2012 roku. Marsz organizowany jest przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej i Kurię Radomską. Ponadto dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego wezmą czynny udział w marszu i festynie.

 

Centrum „Wolanowska”:

31.05.2012 r. wyjście z dziećmi do parku rozrywki „Hula Park”.

1.06.2012 r. wyjście z dziećmi do AQUA PARKU „NEPTUN”,

9.06.2012 planowany jest rajd rowerowy do Studenckiego Klubu Jeździeckiego w Lesiowie.

 

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Słoneczny Dom”:

31.05.2012 r. w godz. 13.30-18.30 ognisko w Rajcu w czasie, zaplanowano pieczenie kiełbasek oraz konkursy. Dla każdego dziecka przewidziane są drobne upominki uzyskane od sponsorów,

1.06.2012 r. w godz.14.00 – 18.00 zabawę w Klubie Motocyklowym WLOT. W programie przewidziane są zawody sprawnościowe, pokazy motocyklowe, przejażdżki motorami, strzelanie z wiatrówki, lody dla wszystkich. Dla każdego dziecka będą przygotowane prezenty uzyskane od sponsorów,

2.06.2012 r. piknik na Konikówce z Klubem Miłośników Samochodów Terenowych 4X4. W programie przewidziana jest przejazd samochodem terenowym, wspólna zabawa oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

22.06.2012r. festyn dla najmłodszych na terenie DIXI CARE w programie wspólna zabawa, przygotowane będą drobne upominki uzyskane od sponsorów.

 

Dom Pomocy Społecznej w Radomiu przy ul. Rodziny Ziętalów 13

3.06.2012r. organizuje festyn rodzinny dla swoich mieszkańców ich krewnych oraz znajomych.

 

 

 

 

Propozycje organizacji pozarządowych, dotowane przez budżet miasta:

 

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka

festyn rodzinny w dniu 2 czerwca w godzinach 12.00-15.00, Plac Stare Miasto 2.

 

Oratoryjne Stowarzyszenie „Radość”:

 

spotkanie dla dzieci objętych opieką w świetlicy połączone z wręczeniem drobnych upominków, w dniach 2-3 czerwca w ramach programu „Św. Filip - dzieciom” odbędzie się w godzinach 10.00- 14.00  turniej piłki nożnej dla chłopców na terenie Gimnazjum Nr 6 na boisku Orlik, dla dziewcząt o godzinie 11.00 - Turniej „Dwa Ognie” , w dniu 3 czerwca na terenie Parku „Leśniczówka” od godziny 16.00 będzie miał miejsce festyn rodzinny dla dzieci przedszkolnych i szkolnych;

 

Caritas Pallotyńska Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego: wycieczka z dziećmi do kina, w dniu 17 czerwca odbędzie się festyn rodzinny w siedzibie placówki;

 

Caritas Diecezji Radomskiej:

 w dniu 1 czerwca w godzinach 1500- 1800 organizowane będą gry zabawy, konkursy dla dzieci objętych opieką świetlicy w siedzibie Caritasu tj. ul. Kościelna 1; ponadto w dniu 2 czerwca świetlica planuje wziąć udział w pikniku naukowym organizowanym przez Urząd Miejski,

 

Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny „KARAN”:

teatrzyk kukiełkowy „Jaś i Małgosia” wystawiany przez wolontariuszy stowarzyszenia połączony z poczęstunkiem i wspólną zabawą odbędzie się w dniu 1 czerwca w godzinach 1500- 1800 w siedzibie organizacji tj. ul. Reja 5/1,

 

Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła - Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza „Oratorium”:

w dniach 30 - 31 maja planowana jest 2-dniowa wycieczka do Miejsca Piastowego podczas której zostaną zorganizowane również konkursy i zabawy dla dzieci objętych opieką świetlicy,

 

Radomskie Towarzystwo Dobroczynności:

w dniu 1 czerwca wynajęto salę zabaw w Krainie Marzeń przy ul. Tytoniowej 2/6a w godzinach 1600 - 1800 gdzie dzieci korzystające ze świetlicy dzieci otrzymają poczęstunek - słodki deser i napoje, w dniu 8 czerwca jest organizowana całodniowa wycieczka autokarowa do " Jura -Parku" w Bałtowie podczas której dzieci skorzystają z następujących atrakcji: zwiedzanie Zwierzyńca Górnego i  Dolnego, Prehistorycznego Oceanarium, Muzeum Jurajskiego, obozowiska paleontologicznego, Sabatówki, wystawy "Dinozaury Gondwany", pobawią się na placu zabaw. Zjedzą również zamówiony dwudaniowy obiad. Wycieczka zaplanowana jest w godzinach 8.00 – 20.00.

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

w dniu 25 maja o godzinie 15.00 organizowana jest wizyta na kręgielni w Galerii Rosa, w dniu 30 maja o godzinie 14.15 planowana jest wizyta w Pizza Hut w Galerii Słonecznej w czasie której dzieci będą miały okazję podpatrzeć jak się robi pizzę, skorzystać z poczęstunku, w dniu 2 czerwca dzieci udają się na basen koło Galerii Słonecznej w godzinach 10.00-12.00.

www.radom.pl, Źródło artykułu: www.radom.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola