Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Akademia Profesjonalisty Sopro: wyzwania wielkiego formatu. Część pierwsza – wybór płyt wielkoformatowych

Data publikacji: 2017-09-14, Data modyfikacji: 2017-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Akademia Profesjonalisty Sopro: wyzwania wielkiego formatu. Część pierwsza – wybór płyt wielkoformatowych

Nowoczesna architektura prostych form staje się coraz bardziej popularna, dlatego modernistyczne, wyrafinowane wzornictwo szturmem podbija serca inwestorów i projektantów, stanowiąc tło dla tak modnych, minimalistycznych aranżacji. Doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego charakteru przestrzeni stały się wielkoformatowe płyty, dzięki którym z łatwością stworzymy eleganckie, nieco ascetyczne powierzchnie do złudzenia przypominające kamień, drewno czy metal. Dziś podpowiemy, dlaczego gres jest tak doskonałym materiałem, pozwalającym na aranżację każdego, wymarzonego wnętrza.

W prostocie siła

Nowe trendy w projektowaniu wnętrz stawiają na lekkość, prostotę form i otwarte przestrzenie. Nie ważne czy będzie to wielkomiejski styl wykorzystujący fakturę betonu, czy przytulna łazienka z zastosowaniem ceramicznej deski - płytki wielkoformatowe przypadną do gustu zarówno miłośnikom industrialnych rozwiązań, jak i domowych wnętrz inspirowanych naturą. - W związku z coraz silniejszym trendem opartym na designie w służbie minimalizmu, zapotrzebowanie rynku na wielkie i mega formaty rośnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w portfolio produktowym Cerrad znajdziemy wielkoformatowe płytki gresowe imitujące beton oraz drewno, których różnorodne wymiary - 59,59,7cmx59,7cm, 79,7x79,7 cm czy 59,7x119,7cm będą stanowiły idealną bazę aranżacji każdego wnętrza – podkreśla Małgorzata Winter, ekspert firmy Cerrad.

Ich mocną stroną jest nie tylko najwyższej jakości wzornictwo, ale i jakość oraz funkcjonalność. Płyty wykonane z gresu charakteryzuje odporność na temperatury ujemne w warunkach wilgotnych, zaś będąc materiałem niskonasiąkliwym mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. To jeden z najtwardszych surowców dlatego też wykazuje wytrzymałość na ścieranie, szczególnie przy dużym zanieczyszczeniu. Czym jeszcze może się pochwalić? Znacznie łatwiej o niego dbać, nie ulega plamieniu i wykazuje dużą tolerancję na środki chemiczne i mechaniczne uszkodzenia. Wybierając gres zyskujemy pewność, że nie zbiorą się na nim drobnoustroje i grzyby charakterystyczne dla kamienia czy drewnianej posadzki. Łatwo wpisać go w nawet najbardziej wymagające aranżacje, a potem utrzymać w czystości i dobrej kondycji przez długie lata. – Dodatkowo, nasze kolekcje płytek gresowych nie wymagają impregnacji, są kompatybilne z systemem ogrzewania podłogowego, oraz charakteryzuje je antypoślizgowość na poziomie R9/R10 – dodaje ekspert Cerrad.

Ten zespół cech sprawia, że nadaje się do pomieszczeń trudnych, narażających płytki na szczególnie wysoką eksploatację. 

Wielki format, ogromne możliwości

Linie produkcyjne płytek wielkoformatowych charakteryzuje przede wszystkim innowacyjna technologia, umożliwiająca bardzo precyzyjne wykonanie wysokiej jakości produktów.

Okładziny wielkoformatowe posiadają ogromny potencjał aranżacyjny - gładkie, niemal bezspoinowe powierzchnie, tworzące efekt jednolitej tafli, pasują do każdego wnętrza i są interesującą alternatywą dla monolitycznych blatów. Doskonale odnajdą się w przestrzeni loftowej i uzupełnią wysokie, kamienne ściany, przekraczające nawet 4,5 metra oraz duże, jasne okna, tworząc niezwykle ciekawy i zamierzony efekt braku wykończenia. Z drugiej strony staną się niezwykłym tłem dla nowoczesnych, przestronnych salonów, w których królują designerskie meble i stylowe dodatki. -Posadzki o fakturze betonu, z pozoru chłodne i niedostępne, nadają pomieszczeniu dostojnego, eleganckiego charakteru. Zarówno wyglądem jak formatem są bardzo zbliżone do surowego betonu, a jednocześnie są bardziej odporne na zabrudzenia i praktyczniejsze niż oryginał. To propozycja dla odważnych, którzy nie boją się eksperymentów, a za priorytet aranżacyjny obrali szyk i ponadczasową klasykę – podkreśla Małgorzata Winter, ekspert firmy Cerrad.

Neutralna gama barw, oryginalny deseń i duży format doskonale sprawdzają się zwłaszcza w nowocześnie projektowanych wielkopowierzchniowych przestrzeniach. Takimi formatami mamy możliwość zaznaczenia czy wyeksponowania części otwartej przestrzeni, gdzie chcemy podkreślić jej indywidualny charakter lub funkcję. W zastosowaniach domowych to dobry sposób choćby na wydzielenie jadalni w salonie. Niezależnie czy zastosujemy wielkoformatowe płytki w łazience, holu czy pokoju dziennym, za każdym razem uzyskamy efekt nowoczesności i współczesnego stylu, a nasze pomieszczenia nabiorą dzięki nim rozmachu. - Niebywałą zaletą wspomnianych kolekcji, jest możliwość układania tzw. multiformatów. Trend ten polega na zastosowaniu w obrębie jednej powierzchni płytek o tej samej grafice lecz w różnych rozmiarach. W rezultacie, powstaje fascynujący efekt mozaiki, który nadaje wnętrzu temperamentu – dodaje Małgorzata Winter. 

Nowoczesny design, nowe wymagania

Wielkie formaty mają również wymagania dotyczące montażu - ich ułożenie wymaga szczególnej precyzji i staranności. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża – szczególną uwagę należy zwrócić na jego wyrównanie – podkreśla Artur Watras, ekspert firmy Sopro.

Rada eksperta SOPRO: Równie ważne jest użycie specjalnego kleju odkształcalnego, który gwarantuje, że podłoże będzie „pracowało” razem z wielką płytką i stanowiło dla niej odpowiednie podparcie. Nie zapominajmy o spoinach, szczególnie ważne jest zastosowanie odpowiedniej szerokości fugi w przypadku układania wielkoformatowych płytek na powierzchniach narażonych na działanie czynników termicznych, czyli np.: na elewacjach lub podłogach z ogrzewaniem.

Wielkoformatowe płytki gresowe coraz częściej stają się elementem aranżacji naszych wnętrz. Przyciągają wzrok i wprowadzają do pomieszczenia nutę elegancji i wielkomiejskiego szyku. To rozwiązanie dla tych, którzy wiedzą, że liczy się nie tylko jakość, ale i wolność nieograniczana wielkością i kształtem płytek.

SOPRO, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: SOPRO
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola