Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Radomskie Majsterkowo

Data publikacji: 2016-06-14, Data modyfikacji: 2016-06-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Radomskie Majsterkowo

Podczas 7. Pikniku Naukowo-Technicznego w Radomiu mieszkańcy miasta mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się z programem Majsterkowo. Są to bezpłatne warsztaty realizowane dzięki zaangażowaniu pracowników Castoramy, podczas których dzieci uczą się m.in. samodzielności i kreatywności. Po otwarciu nowego sklepu tej sieci w Radomiu zajęcia będą stale organizowane przy współpracy z tutejszymi szkołami.

Majsterkowo to unikalny program skierowany do dzieci w wieku 6 – 12 lat. Zajęcia od 2012 roku odbywają się w sklepach Castorama w całej Polsce. Każdy z warsztatów realizowanych przy współpracy z okolicznymi szkołami podstawowymi przeprowadzany jest pod nadzorem pracowników sklepów oraz nauczycieli. Zajęcia podzielone są na dwie części: teoretyczno-edukacyjną oraz praktyczną. Podczas pierwszej z nich dzieci otrzymują szereg porad oraz inspirujących informacji dotyczących określonej tematyki, a w trakcie drugiej przechodzą do działania. Podczas Majsterkowa uczą się m.in. jak prawidłowo sadzić rośliny, malować na szkle, czy projektować i budować proste, drewniane konstrukcje.

Głównym celem programu jest wspieranie kreatywności, rozbudzanie pasji do majsterkowania oraz rozwijanie umiejętności manualnych. Podczas zajęć przekazuje się również dzieciom wiedzę z zakresu ekologii. Dzieci mogą w praktyce nauczyć się troski o środowisko, m.in. dzięki renowacji starych przedmiotów, czy używaniu skrawków materiałów i nadawaniu im „drugiego życia”. Do tej pory w warsztatach Majsterkowo dla szkół wzięło udział ponad 80 000 dzieci w całej Polsce.

„Dzięki warsztatom Majsterkowo, przekazujemy wartości naszej firmy najmłodszym. Kształtujemy też ich postawy, pokazując, że to w dużej mierze od nich zależy, jak wygląda ich otoczenie i że mogą je zmieniać na lepsze. Co najważniejsze w trakcie zajęć, ucząc się, dzieci również świetnie się bawią i chcą potem do nas wracać” – mówi Paweł Mazan, Dyrektor sklepu Castorama w Radomiu.

Pierwsze Majsterkowo

Castorama Polska, oprócz zajęć dla uczniów szkół, organizuje również otwarte warsztaty Majsterkowo. Do tradycji firmy weszły już takie wydarzenia jak np. Majsterkowy Dzień Dziecka, w którym udział mogą wziąć wszyscy, którzy pojawią się danego dnia w sklepie. W Radomiu, dzięki gościnności organizatorów 7. Pikniku Naukowo-Technicznego, jeszcze przed planowanym otwarciem Castoramy w tym mieście, odbyły pierwsze warsztaty Majsterkowo. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pracownicy sklepu przygotowali dla najmłodszych trzy strefy przeznaczone dla różnych grup wiekowych: strefę gotowych elementów, strefę kreatywną oraz strefę dla najmłodszych. W pierwszej z nich dzieci budowały pociągi, samoloty lub stojak na kubki z gotowych, drewnianych elementów. W drugiej strefie pracownicy Castoramy zorganizowali konkurs na zbudowanie robota – zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni podczas uroczystego otwarcia sklepu na początku lipca. W strefie dla najmłodszych mali uczestnicy warsztatów mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności plastyczne, dzięki przygotowanym specjalnie dla nich kolorowankom i kredkom. Każde dziecko biorące udział w zajęciach otrzymało upominek oraz Dyplom Majsterkowicza.

Warsztaty na stałe w Radomiu

Na początku lipca ruszy sprzedaż w sklepie Castorama w Radomiu. Będzie to wyjątkowy obiekt, jeden z największych sklepów tej sieci w Polsce. Będzie on również miejscem, w którym klienci w razie potrzeby uzyskają wiele cennych informacji i wsparcia potrzebnych podczas wprowadzania zmian w swoich domach. Dostępne będą m.in. profesjonale porady architekta wnętrz. W nowej Castoramie też powstanie CastoLab – miejsce szkoleń, w którym klienci sklepu będą mogli wykonywać drobne prace budowlane pod okiem ekspertów, strefy inspiracji oraz strefy projektowania. Dyrekcja sklepu będzie również współpracowała z radomskimi szkołami i organizowała warsztaty Majsterkowo dla uczniów. Zgodnie z planami regularne zajęcia ruszą wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2016/2017.

MP, Źródło artykułu: Castorama, Autor zdjęć: Castorama
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola