Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Radom rozbłysnął świąteczną iluminacją

Data publikacji: 2016-12-07, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Radom rozbłysnął świąteczną iluminacją

Tysiącami światełek rozbłysła świąteczna dekoracja centrum Radomia. Uroczyste włączenie iluminacji zgromadziło na deptaku tłumy radomian.- Cieszę się, że w tak licznym gronie rozpoczynamy świąteczny okres w naszym mieście. To pokazuje, że jesteśmy miastem otwartym, a radomianie to ludzie, którzy chcą wspólnie spędzać ten wyjątkowy czas. Mam nadzieję, że mieszkańcy Radomia będą zadowoleni z nowej, oryginalnej dekoracji, a ta będzie stanowiła formę promocji naszego miasta - mówił podczas spotkania na deptaku prezydent Radosław Witkowski.

Włączeniu świątecznej iluminacji towarzyszył m.in. występ Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Grandioso”, a najmłodsi otrzymali upominki od Mikołajów, którzy tym razem przyjechali na rowerach. Była też okazja, by na tle dekoracji zrobić sobie największe grupowe sefie.

Oprócz świetlnego tunelu, centrum Radomia zdobi około 10 kilometrów światełek i wiele innych ozdób. Podobnie jak w zeszłym roku na drzewach zostały zawieszone girlandy. Jest też ponad sto ozdób wykonanych z węża świetlnego oraz przewieszki zamontowane nad ulicami. Na ulicy Żeromskiego stanęły również figury świetlne, w tym anioł, fontanna oraz Mikołaj w saniach z reniferami.

Najwięcej świetlnych ozdób pojawiło się deptaku, a także na ulicach: Traugutta, Niedziałkowskiego, Focha, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Kościuszki i na Placu Jagiellońskim. Dodatkowo w przyszłym tygodniu 10-metrowa choinka stanie u zbiegu ulic Traugutta i Narutowicza.

redakcja, Źródło artykułu: radom.pl, Autor zdjęć: Łukasz Wójcik
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola