Belka
Środa, 27 Marca 2019   imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Radom / POLICJANCI ZABEZPIECZAJĄ DOPALACZE

Data publikacji: 2017-09-28, Data modyfikacji: 2017-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Radom / POLICJANCI ZABEZPIECZAJĄ DOPALACZE

Kolejny cios w dopalaczowy proceder wymierzyli funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową. Dzięki ich zaangażowaniu na rynek nie trafi blisko 3 tysięcy opakowań z zawartością prawdopodobnie dopalaczy.

Wszelkie informacje o tym, że w Radomiu rozprowadzane są dopalacze, skrupulatnie weryfikują policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariusze prowadzą czynności operacyjne i procesowe, których wynikiem są zatrzymania osób mogących mieć związek z tym procederem. Zwalczając handel środkami odurzającymi Policja współpracuje także z Państwową Inspekcją Sanitarną. Każda informacja wpływająca do Policji o miejscach, w których może być prowadzona sprzedaż dopalaczy jest dokładnie sprawdzana. Policjanci regularnie asystują pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy kontrolach punktów sprzedaży dopalaczy oraz zabezpieczeniu podejrzanych specyfików, które następnie są poddawane szczegółowym badaniom.

W ostatnich dniach funkcjonariusze asystowali pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej i sprawdzili dwa punkty na terenie miasta i zabezpieczyli blisko 3 tysiące opakowań z zawartością różnych substancji, prawdopodobnie dopalaczy. W trakcie przeszukania jednego z pomieszczeń uwagę funkcjonariuszy zwróciła butla gazowa. Policjanci dokładnie ją sprawdzili i szybko okazało się, że jest wypełniona dopalaczami.

Podczas tych kontroli zabezpieczono ok. 3 tysięcy fabrycznie zapakowanych woreczków, które trafiły do badań laboratoryjnych. Policjanci zatrzymali i przesłuchali także dwóch mężczyzn, 23-latka z Chorzowa oraz 40-latka z Bytomia.

Aktualnie trwa sprawdzanie i ustalanie zawartosci zabezpieczonych substancji. Jeżeli specjalistyczne badania potwierdzą, że mamy do czynienia z narkotykam to zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze prowadzą kolejne czynności w tej sprawie.

Justyna Leszczyńska/AC, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola