Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Półmetek kadencji: polityka senioralna

Data publikacji: 2016-11-24, Data modyfikacji: 2016-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Półmetek kadencji: polityka senioralna

Wprowadzenie Radomskiej Karty Seniora, powołanie Dziennego Domu „Senior-Wigor”, bezpłatne szczepienia przeciwko grypie – to tylko niektóre z form pomocy kierowanej przez miasto do najstarszych mieszkańców Radomia. Działania na rzecz seniorów prowadzone w pierwszych dwóch latach kadencji podsumował prezydent Radosław Witkowski. – To nie przypadek, że właściwa polityka senioralna była jednym z głównych punktów mojego programu. Mam świadomość zachodzących zmian demograficznych. Nasze społeczeństwo się starzeje i stąd potrzeba tworzenia jak najszerszej oferty adresowanej właśnie do tej grupy. Myślę, że dziś nasze miasto jest jednym z liderów i może być wzorem do naśladowania pod tym względem – ocenia prezydent.

Jedną z pierwszych decyzji prezydenta było stworzenie Radomskiej Karty Seniora. Dzięki niej osoby, które ukończyły 65 lat mogą korzystać z pakietu ulg. Wśród 44 partnerów znajdują się: kawiarnie, instytucje kultury, obiekty sportowe i rekreacyjne, kluby fitness, usługi medyczne, rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, szkoły językowe,  usługi fryzjerskie i kosmetyczne, a także ośrodki wypoczynkowe. Od 1 stycznia posiadacze karty będą też mogli kupować roczny bilet autobusowy na wszystkie linie. Jego cena wyniesie 100 złotych. Do tej pory Urząd Miejski wydał już 1800 Kart Seniora.

Radom jako jedno z pierwszych miast w Polsce uruchomił też Dzienny Dom ,,Senior-Wigor”, z którego korzysta 30 seniorów. W placówce seniorzy mogą poprawić swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną. Ponadto zapewniony jest gorący posiłek, a w ramach warsztatów kulinarnych uczestnicy Dziennego domu Senior-Wigor mogą przygotowywać posiłki samodzielnie. Realizowany jest też program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. W tym roku skorzystało z nich ponad 3330 osób.

Miasto współpracuje także z organizacjami pozarządowymi oraz dofinansowuje działania zmierzające do aktywizacji osób starszych. Organizowane są na przykład cieszące się dużą popularnością imprezy z cyklu „Taniec pod gwiazdami”, wykłady w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a także spotkania profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu. – Mamy świadomość, że osób w wieku 60+ będzie przybywało i jesteśmy gotowi podejmować kolejne działania na rzecz tej grupy mieszkańców – deklaruje prezydent Radosław Witkowski.

 

redakcja, Źródło artykułu: radom.pl, Autor zdjęć: radom.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola