Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Orszak Trzech Króli

Data publikacji: 2017-01-03, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Orszak Trzech Króli

Tradycyjny Orszak Trzech Króli przejdzie 6 stycznia ulicami Radomia. Od 2012  roku, gdy po raz pierwszy radomianie mieli okazję brać udział w tak przygotowanych obchodach Święta Trzech Króli,  z roku na rok przybywa uczestników świątecznego orszaku,  często stosownie przebranych, podążających z pokłonem nowonarodzonemu Chrystusowi.

Tegoroczny Orszak  wyruszy z radomskiego rynku o godz. 12.00. Wcześniej rozdawane będą korony królewskie  i śpiewniki z kolędami. Po powitaniu przez władze miasta będzie można obejrzeć pierwszą scenkę zatytułowaną „Poruszenie wśród Aniołów, Pasterzy i Mędrców. Następnie za jadącymi konno mędrcami uczestnicy orszaku przejdą na ulicę Reja, gdzie zostanie przedstawiona scenka „Stworzenia świata”.

Na ulicy Żeromskiego, przy kościele ojców Bernardynów zostanie przypomniane życie pierwszych rodziców w raju oraz grzech przez nich popełniony, a w kolejnej scence u zbiegu ulic Żeromskiego i  Witolda, narodzenie Chrystusa oznajmi śpiew radujących się aniołów. Poruszenie pasterzy  strzegących wypasanych na hali owiec  będzie natomiast można zobaczyć przed kościołem garnizonowym. Wraz z pastuszkami  i aniołami cały śpiewający orszak wyruszy w kierunku stajenki ustawionej przed gmachem Urzędu Miejskiego, by pokłonić się Dzieciątku. Poszczególne scenki przygotowują harcerki z ZHR oraz młodzież z radomskich liceów ogólnokształcących.

Orszak poprowadzą trzej władcy, w których role, podobnie jak w poprzednich latach wcielą się: Leopold Suski, Andrzej Musiał i Mirosław Kieszkowski. Ponadto w radomskim orszaku zawsze uczestniczą też kawalerzyści ze Szwadronu Ziemi Radomskiej w barwach 11. Pułku Ułanów. Przy samej szopce pojawią się natomiast owieczki z radomskiego skansenu, osiołki i kozy od osób prywatnych, a także kucyk Kubuś.

redakcja, Źródło artykułu: radom.pl, Autor zdjęć: radom.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola