Belka
Poniedziałek, 25 Marca 2019   imieniny: Maria, Wiesław, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

NIE ZOSTAŃ KOLEJNĄ OFIARĄ WYPADKU!

Data publikacji: 2017-08-08, Data modyfikacji: 2017-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 

Wakacje, to okres gdy tysiące ludzi przemieszcza się po drogach, wzrasta więc ogromnie nasilenie ruchu, a przez to zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Przez ostatnie dwa weekendy na mazowieckich drogach zginęło 9 osób. Wśród nich znajdują się nie tylko kierowcy, lecz także piesi i rowerzyści. By zminimalizować ryzyko tragicznych zdarzeń na drogach, należy zawsze zachowywać ostrożność. Policja przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Plakat z hasłem STOP WYPADKOM, z przodu znak ostrzegawczy z wykrzyknikiem, z tyłu po bokach dwa znaki CZARNY PUNKT
W wakacje tysiące aut przemieszcza się po drogach. Wraz z nasileniem ruchu, wzrasta niebezpieczeństwo wypadku. Często kierowcy młodzi, bez dużego doświadczenia, za to z większą skłonnością do ryzyka, zapominają o zagrożeniach, jakie mogą stwarzać dla siebie, współpasażerów i innych uczestników ruchu. Weekendowy wypad za miasto, nad wodę, na festyn, do klubu, przy nie zachowaniu zwyczajnej ostrożności, może zakończyć się tragicznie.

Często odpowiedzialnością za zdarzenia drogowe obarcza się zły stan polskich dróg, warunki atmosferyczne lub niekorzystny splot wydarzeń. Niestety, w większości przypadków przyczyną jest czynnik ludzki.

Do wypadków najczęściej dochodzi przez nieprawidłowe wyprzedzanie, nadmierną i niedostosowaną do warunków drogi prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa lub zjechanie na przeciwległy pas ruchu.

Mazowieccy policjanci odnotowali też kilka potrąceń pieszych, którzy poruszali się nieprawidłową stroną drogi. Nie obyło się również bez wypadków z udziałem rowerzystów i motocyklistów, w których niestety zginęli ludzie.

Jak wynika z policyjnych statystyk, większość wypadków miała miejsce w godzinach popołudniowych, kiedy ruch był największy.

By zminimalizować ryzyko tragicznego zdarzenia na drodze, pamiętaj:

zadbaj o odpowiedni odpoczynek przed podróżą - nagłe zjechanie na przeciwległy pas ruchu często kończy się zderzeniem czołowym, a przez to poważnymi obrażeniami lub śmiercią
sprawdzaj stan techniczny swojego pojazdu - właściwe wyregulowanie świateł przyczyni się do lepszej reakcji na nieoczekiwane zdarzenia
przestrzegaj ograniczeń prędkości - nadmierna szybkość oraz nieostrożne wyprzedzanie to źródło wielu ofiar wypadków drogowych
nie korzystaj z telefonu podczas jazdy - odbierając telefon rozpraszasz się na około 5 sekund. Przy prędkości 100 km/h pokonujesz przez ten czas aż 140 m nie kontrolując tego, co dzieje się na drodze
patrz w lusterka - motocykle są wszędzie
zbliżając się do przejścia dla pieszych bądź skrzyżowania, zachowaj szczególną ostrożność - nie wyprzedzaj i nie omijaj pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu lub rowerzyście
będąc pieszym w miejscach, gdzie nie ma chodnika, poruszaj się zawsze lewą stroną drogi
od zmierzchu do świtu noś odblaski - będziesz lepiej widoczny dla innych uczestników ruchu
podróżując nocą zwolnij, obserwuj drogę, często odpoczywaj
Życie ludzkie jest bezcenne- nie bądź kolejną cyfrą w policyjnych statystykach!

 

mk, Źródło artykułu: KWP w Radomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola