Belka
Środa, 27 Marca 2019   imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

AIR SHOW 2017 – TRWA POLICYJNE ZABEZPIECZENIE IMPREZY

Data publikacji: 2017-08-27, Data modyfikacji: 2017-08-27
A A AWydrukDrukuj  
 

1100 policjantów czuwa nad bezpieczeństwem widzów podczas pokazów lotniczych Air Show 2017, które odbywają się w dniach 26-27 sierpnia na terenie lotniska Radom - Sadków. Wydarzenie przyciąga każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób.

Air Show w Radomiu to jedna z większych imprez lotniczych w Europie. Odbywa się na radomskim lotnisku Sadków od 2000 roku, a od roku 2003 co dwa lata. Pokazy lotnicze, to duże wyzwanie organizacyjne dla mazowieckiej Policji. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających Radom w weekend 26-27 sierpnia czuwa 1100 policjantów z Mazowsza i kilku innych województw, współpracujących ściśle z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Pogotowiem Ratunkowym oraz BOR-em.

Pracę mazowieckich policjantów koordynuje specjalnie powołane centrum operacyjne przy Sztabie Policji KWP zs. w Radomiu. Już na rogatkach Radomia osoby wjeżdżające do miasta spotykają funkcjonariuszy prewencji oraz policjantów drogówki, kierujących ruchem odpowiednio od natężenia. Drogi krajowe, które prowadzą do Radomia oraz okolice lotniska patroluje śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Z powietrza funkcjonariusze na bieżąco przekazują dane do centrum koordynującego służby, także poprzez obraz z kamery „na żywo".

W zabezpieczeniu tak dużej imprezy aktualnie nie może zabraknąć funkcjonariuszy odpowiedzialnych za zabezpieczenie kontrterrorystyczne. Tutaj włączeni są do działań policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych, wspierani przez Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji z Radomia, Lublina, Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Łodzi i Olsztyna.

Policjantów operacyjnych nie widać, ale oni także czuwają nad bezpieczeństwem, dyskretnie wmieszani w tłum widzów. Na samym lotnisku znajduje się Policyjny Punkt Informacyjny i Mobilny Posterunek, gdzie można m.in. zgłosić zaginięcie dziecka, zaistnienie przestępstwo, czy też znaleźć wszelkie potrzebne informacje, by tegoroczne pokazy spędzić bezpiecznie.

W tym roku w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa KWP zs. w Radomiu nawiązała współpracę z Krajową Agencją Skarbową. Funkcjonariusze KAS wspierają działania Policji wykorzystując w tym celu urządzenia umożliwiające detekcję bagażu oraz pojazdów wjeżdżających na teren imprezy, pod kątem ujawnienia niebezpiecznych urządzeń.

 

KWP zs. w Radomiu / ws, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radomski

Powiat radomski - powiat, którego siedzibą jest miasto Radom, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w województwa mazowieckim, w południowej jego części. Należy do niego, aż 13 gmin: Pionki (gmina miejska), Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki (gmina wiejska), Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew.

Zabytkowe dwory, pałace i obszary chronionej przyrody zobaczymy, poruszając się pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi. Tutejszy klimat i gleby sprzyjają rozwijaniu się ogrodnictwa i rolnictwa. Sztuczne zbiorniki wody mogą zainteresować i przyciągnąć amatorów wypoczynku nad wodą. Gospodarstwa agroturystyczne tworzą możliwość poznania wiejskiego życia i bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola